Klawiatury przewodowe – do domu i biura

Klawiatury przewodowe to bardzo popularny rodzaj klawiatur, który od lat jest używany przez posiadaczy komputerów. Mimo że na rynku dostępne są też modele bezprzewodowe, to klawiatura przewodowa jest niezawodna i nie wymaga wykorzystywania dodatkowych źródeł zasilania. Poznaj zalety i rodzaje klawiatur przewodowych oraz wybierz idealny model dla siebie w szerokiej ofercie sklepu internetowego TonaTuszu.

  • Producent LOGITECH
  • Kategoria Klawiatury przewodowe
  • Kod producenta 920-002479
  • EAN 5099206021334
  • Dostępność Duża dostępność
57,81 zł

Klawiatura przewodowa – zalety

Klawiatury przewodowe mają sporo zalet. Często wyróżniają się niższą ceną, a także stabilnym działaniem niezależnie od warunków. Niektóre modele bezprzewodowe mogą zmagać się z zakłóceniami połączenia i nie działać tak płynnie, jak klawiatura przewodowa.

Rodzaje klawiatur przewodowych

Klawiatura przewodowa niejedno ma imię. Jednym z popularnych rodzajów klawiatur jest model tradycyjny, czyli najbardziej popularny i powszechny. Odznacza się klasycznym układem klawiszy oraz atrakcyjną ceną. Innym rodzajem jest klawiatura płaska, która sprawdzi się u osób, które dużo piszą. Klawiatura multimedialna to natomiast model wyposażony w dodatkowe klawisze specjalne, takie jak play, stop czy pauza. Klawiatura przewodowa gamingowa to zgodnie z nazwą urządzenie stworzone dla graczy. Klawiatura numeryczna jest z kolei sprzętem przeznaczonym typowo do zastosowania biznesowego.

 Klawiatury przewodowe – rodzaje przełączników

Klawiatura mechaniczna przewodowa to jeden z rodzajów urządzeń rozróżnianych ze względu na przełączniki. Klawiatury mechaniczne wyróżniają się dużą trwałością, a każdy klawisz jest wyposażony w osobny przełącznik. Taki rodzaj świetnie sprawdzi się na przykład u graczy. Jej wadą może być jednak głośna praca.

Innym rodzajem klawiatur są modele posiadające mechanizm membranowy. Pod klawiszami umieszczona jest płaska membrana, a po wciśnięciu klawisza sygnał wysyłany jest do komputera. Trzecim rodzajem klawiatur są te membranowo-mechaniczne, czyli klawiatury hybrydowe. Stosuje się w nich zarówno przełącznik, jak i element gumowy. Klawisze w krótkim czasie wracają do pierwotnego ułożenia, ale cały proces odbywa się bez głośnej pracy.

Jak wybrać klawiaturę przewodową?

Mała klawiatura przewodowa, klawiatura przewodowa podświetlana, a może zestaw, w którym znajdzie się klawiatura i myszka przewodowa? W ofercie sklepu TonaTuszu znajdziesz różne rodzaje klawiatur wysokiej jakości dostępnych w atrakcyjnych cenach. Jeśli interesuje Cię klawiatura płaska przewodowa, klawiatura HP przewodowa czy klawiatura gamingowa przewodowa, to przejrzyj ofertę sklepu TonaTuszu, w którym z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Klawiatura przewodowa – zalety

Nasz sklep korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.