Drukarki igłowe

Drukarki igłowe, zwane również mozaikowymi, to kiedyś najpopularniejsze urządzenia drukujące. Dzięki nieskomplikowanej budowie i niskim kosztom eksploatacji wciąż są popularne w wielu miejscach pracy. W ofercie sklepu TonaTuszu  dostępne są drukarki  igłowe wykorzystywane do drukowania faktur i rachunków.

Brak produktów spełniających kryteria wyszukiwania

Jesteśmy nową i dynamicznie rozwijającą się firmą. W naszym przypadku określenie "nowa" nie oznacza jednak nie mająca doświadczenia. Tonę Tuszu tworzą osoby, które od wielu lat rozwijają swoje kompetencję w branży materiałów eksploatacyjnych oraz druku. Zdobyte doświadczenie, znajomość rynku w połączeniu z dużym zaangażowaniem pozwalają nam osiągnąć bardzo wysoki poziom obsługi - jest to dla nas sprawa priorytetowa

Drukarka igłowa – jak działa?

Zastanawiasz się, jak działa drukarka igłowa? Mechanizm działania drukarki igłowej przypomina funkcjonowanie dawnych maszyn do pisania. Wciśnięcie klawisza z daną literą sprawia, że uruchamia się element uderzający. W sprzęcie tego typu elementem uderzającym są igły. Za pomocą taśmy barwiącej nanoszą na kartkę odbicie. Każde uderzenie igły to kropka, a określony układ tych kropek tworzy litery, cyfry oraz proste obrazy graficzne. Drukarka igłowa może posiadać 9, 24 lub 48 igieł. Im jest ich więcej, tym urządzenie szybciej pracuje.

Drukarki igłowe – czym się charakteryzują?

Budowa drukarki igłowej nie jest zbyt skomplikowana. Urządzenie wyposażone jest we wspomniane igły oraz jednobarwną lub wielobarwną taśmę. Kolorowe znaki tworzone są dzięki mechanizmowi uruchamiającemu ruch taśmy pionowo. Barwy inne niż podstawowe wytwarzane są na skutek nanoszenia kilku kolorów w jednym punkcie. Najczęściej w drukarkach igłowych spotykane są głowice 9- oraz 24-igłowe, ale można spotkać również modele wielogłowicowe, w których każda głowica jest odpowiedzialna za drukowanie fragmentu wiersza. Różne opcje drukarek igłowych znajdziesz w ofercie sklepu TonaTuszu.

Zastosowanie drukarki igłowej

Drukarka igłowa wyróżnia się odpornością na kurz i zabrudzenia, dlatego sprawdzi się w miejscach, w których panują trudne warunki. Zastosowanie drukarki igłowej to na przykład hale i zakłady produkcyjne, w których to miejscach urządzenia innego typu mogłyby ulegać awariom. Sprzęty igłowe nie są wrażliwe na zanieczyszczenia. Drukarki igłowe mogą być wykorzystywane także w miejscach, w których oczekuje się wysokiej niezawodności, a drukowane są najczęściej proste dokumenty, takie jak paragony i faktury.

Zalety i wady drukarek igłowych? Wśród zalet warto przypomnieć o niskich kosztach eksploatacji i zakupu samego sprzętu, niezawodności i dużej wytrzymałości. Wadą może być głośna praca oraz niższa jakość druku niż w przypadku np. drukarki atramentowej.

Drukarki igłowe OKI

Drukarki igłowe OKI to niezawodne urządzenia cenione ze względu na bezawaryjność i wieloletnią pracę. Szeroka oferta drukarek igłowych tego producenta dostępna w sklepie TonaTuszu pozwoli każdemu znaleźć odpowiednie urządzenie dla siebie. Niskie koszty wydruku i wysoka wydajność pracy nawet w ciężkich warunkach to wyróżniki, które warto mieć na uwadze przy wyborze odpowiedniej drukarki igłowej. Wybierz drukarkę igłową dla siebie w sklepie TonaTuszu i ciesz się nisko kosztowym drukowaniem.

Drukarka igłowa – jak działa?

Nasz sklep korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.