Myszki przewodowe do komputerów i laptopów

Myszki przewodowe do praktyczne akcesoria do komputerów stacjonarnych i laptopów, podłączane do portu USB. W ofercie sklepu TonaTuszu dostępnych jest wiele modeli myszek przewodowych o różnym przeznaczeniu, między innymi do domu i biura, jak i szybkie myszki przewodowe gamingowe.

  • Producent LOGITECH
  • Kategoria Myszki przewodowe
  • Kod producenta 910-001793
  • EAN 5099206021860
  • Dostępność Duża dostępność
23,37 zł

  • Producent LOGITECH
  • Kategoria Myszki przewodowe
  • Kod producenta 910-003357
  • EAN 5099206041271
  • Dostępność Duża dostępność
25,83 zł

Myszki przewodowe – czym się charakteryzują?

Choć niektórym może się wydawać, że myszki przewodowe to nieco przestarzały sprzęt w porównaniu z myszkami bezprzewodowymi, jednak to akcesorium komputerowe ma wiele praktycznych zalet i zastosowań. Myszki przewodowe łączą się z komputerem za pomocą kabla podłączanego przez złącze USB. Dzięki temu komunikacja z urządzeniem przebiega bez zakłóceń. Dodatkowo myszki przewodowe nie potrzebują baterii lub akumulatora, ponieważ są zasilane bezpośrednio z urządzenia przez ort USB. Są więc lżejsze i bardziej ekologiczne. Ciche myszki przewodowe mają tzw. bezklikowe przełączniki, dzięki temu nie zakłócasz spokoju innym pracownikom w pomieszczeniu, czy też w domu.

Niektóre nowoczesne myszy przewodowe HP posiadają dodatkowe funkcje np. Mysz USB Fingerprint 4TS44AA jest wyposażona w specjalny system szyfrowania z zastosowaniem czujnika linii papilarnych.

Myszka przewodowa optyczna czy laserowa

Myszki przewodowe różnią się zastosowanym sensorem i źródłem światła. Wyróżniania się na rynku myszki przewodowe optyczne oraz myszki przewodowe laserowe.

Myszki przewodowe optyczne mają wbudowany sensor oraz diodę LED. Światło ledowe odbija się od powierzchni i trafia do sensora odczytującego położenie myszki. Wiązka światła LED jest dość szeroka, dzięki czemu myszki optyczne sprawdzą się na nierównych powierzchniach.

Laserowa myszka przewodowa posiada laserowe źródło światła. Wiązka laserowa jest węższa i znacznie bardziej precyzyjna, jednocześnie znacznie wrażliwsza na wszelkie nierówności. Dlatego niezbędna jest do niej odpowiednia podkładka.

Myszki przewodowe – kiedy warto wybrać?

Myszki przewodowe sprawdzą się zarówno do pracy, jak i użytku domowego. Są praktyczne, wygodne i niedrogie. W ofercie TonaTuszu dostępne są między innymi ciche myszki  Logitech przewodowe w atrakcyjnych cenach. Wybierając myszkę przewodową do laptopa lub komputera stacjonarnego, warto zwrócić szczególną uwagę na długość kabla.

Dużą popularnością cieszą się myszki gamingowe przewodowe. Charakteryzują się wysoką czułością, a przede wszystkim szybkim przesyłem sygnału. Nie ma również obawy, że może dojść do zakłóceń sygnału, jak w przypadku myszek bezprzewodowych. Myszki gamingowe przewodowe wyposażone są w dodatkowe przyciski ułatwiające sterowanie podczas gry.

Myszki przewodowe – czym się charakteryzują?

Nasz sklep korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.