Plotery — urządzenia do druku wielkoformatowego

Ploter, tak jak drukarka to urządzenie peryferyjne podłączane do komputera, które umożliwia wykonywanie wydruków. W odróżnieniu od klasycznych drukarek atramentowych lub laserowych plotery to urządzenie do wysokiej jakości wydruków na dużych powierzchniach. Zobacz, ofertę naszego sklepu i wybierz urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie.

Brak produktów spełniających kryteria wyszukiwania

Jesteśmy nową i dynamicznie rozwijającą się firmą. W naszym przypadku określenie "nowa" nie oznacza jednak nie mająca doświadczenia. Tonę Tuszu tworzą osoby, które od wielu lat rozwijają swoje kompetencję w branży materiałów eksploatacyjnych oraz druku. Zdobyte doświadczenie, znajomość rynku w połączeniu z dużym zaangażowaniem pozwalają nam osiągnąć bardzo wysoki poziom obsługi - jest to dla nas sprawa priorytetowa

Co to jest ploter?

Plotery to urządzenia podłączane do komputera, które pracują na dużych powierzchniach papieru, foli, oraz innych materiałów. Umożliwiają drukowanie, grawerowanie, czy też wycinanie wzorów. Na rynku są dostępne różne rodzaje ploterów:

Plotery atramentowe są wyposażone w głowicę z tuszem, dzięki której tworzone są obrazy wektorowe oraz rastrowe. Większość ploterów atramentowych to urządzenia bębnowe. Służą przede wszystkim do drukowania map, rysunków, oraz wysokiej jakości grafik.

Plotery laserowe wykorzystują metodę laserową nanoszenia obrazu, co zapewnia szybkie i wydajne wydruki.

Plotery solwentowe w tych urządzeniach stosowana jest specjalna farba, odporna na działanie czynników zewnętrznych. Tego typu plotery są wykorzystywane do tworzenia grafik i materiałów reklamowych na różnych nośnikach.

W ofercie sklepu TonaTuszu dostępne są plotery drukujące grafiki i obrazy w formacie A1.

Plotery – kiedy warto w nie zainwestować?

Plotery to specjalistyczne urządzenia, które są stosowane w różnych firmach i branżach. Plotery drukujące są wykorzystywane przez:

Pracowanie artystyczne – między innymi fotograficzne i graficzne;

Agencje reklamowe – plotery umożliwiają wydruk materiałów promocyjnych w dużych formatach, na różnych typach nośnika, ułatwia to tworzenie banerów reklamowych, broszur, ulotek itd.;

Pracownie kartograficzne i geodezyjne – plotery są stosowane do wydruku map w dużych formatach;

Pracownie architektoniczne – do druku planów przestrzennych i architektonicznych;

Zakłady poligraficzne – oferujące klientom druk wielkoformatowy.

Plotery – jak wybrać praktyczne urządzenie?

Wybierając ploter, należy sprawdzić kilka istotnych parametrów i funkcji:

Wydajność — większa wydajność to oszczędność materiałów eksploatacyjnych i niższe koszty wydruku;

Łatwość użytkowania – możliwość obsługi ploterów z urządzeń mobilnych ułatwia ich użytkowanie;

Co to jest ploter?

Nasz sklep korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.