Cleverton
29.02.2024

Cleverton — czyszczenie i odpowiednia pielęgnacja sprzętu

Zazwyczaj mówić o „sprzątaniu sprzętu elektronicznego” większość osób ma na myśli, usuwanie zbędnych plików, czyszczenia historii przeglądarki, czy robienia porządków w dokumentach na dysku. Rzadko sprzątnie komputera, obejmuje jego zewnętrzne elementy. Jest to jednak konieczne, by sprzęt pracował sprawnie i bezawaryjnie jak najdłużej. Zobacz, co powinno obejmować czyszczenie i właściwa pielęgnacja sprzętu z wykorzystaniem profesjonalnych produktów Cleverton.

Dlaczego należy regularnie czyścić i pielęgnować sprzęt komputerowy?

Usuwanie zbędnych plików i aplikacji, regularne aktualizowanie systemu, czy stosowanie programów antywirusowych mają na celu dbanie o prawidłowe działanie sprzętów. W tym samym celu należy regularnie oczyszczać go z kurzu i zabrudzeń, które gromadzą się w czasie użytkowania.

Użytkownicy komputerów stacjonarnych doskonale wiedzą jak szybko gromadzi się w nim kurz. Otwory wentylacyjne niezbędne do prawidłowego chłodzenia sprzętu są drogą, przez którą kurz dostaje się do wnętrza i osadza na różnych podzespołach. Może to prowadzić do poważnych uszkodzeń urządzenia. Podczas intensywnego użytkowania sprzętu komputerowego, np. grania w gry, kompilowania filmów, tworzenia grafik itd. podzespoły się mocno nagrzewają. Do chłodzenia podzespołów w komputerach stosowane są specjalne systemy chłodzenia. Niestety, nagromadzony wewnątrz kurz ogranicza ich działanie, a podzespoły się przegrzewają. Co więcej, nagromadzony bardzo suchy kurz, może powodować powstawanie ładunków elektrostatycznych, które mogą być przyczyną awarii. Właśnie dlatego regularne czyszczenie i odpowiednia pielęgnacja sprzętu są tak istotne.

Jak usunąć kurz z wnętrza komputera korzystając z produktów Cleverton?

Sprzętu komputerowego nie można czyścić zwykłymi szmatkami, czy gąbkami, ani wodą, lub typowymi płynami do mycia. Do tego celu potrzebna są specjalne środki czystości Cleverton.

By usunąć kurz z podzespołów komputera stacjonarnego, najlepiej zdjąć obudowę i zastosować sprężone powietrza Cleverton. Są to puszki wyposażone w specjalną wydłużoną końcówkę, która dotrze do różnych miejsc i pomoże usunąć nagromadzony tam kurz.

W przypadku laptopów sprawa jest bardziej skomplikowane, ponieważ trudno dotrzeć do ich wnętrza, gdzie kurz również się dostaje do podzespołów poprzez otwory wentylacyjne. Dlatego najlepiej laptopa oddać do serwisu, w którym specjaliści otworzą sprzęt i oczyszczą dokładnie podzespoły.

Jak często usuwać kurz z wnętrza komputera? To zależy przede wszystkim od tempa, w jakim się on tam gromadzi. Warto pamiętać, by sprzątając mieszkanie dokładnie oczyszczać okolicę, gdzie stoi komputer. Warto również odkurzyć dokładnie również samą obudowę. Umożliwi to wciągnięcie części zabrudzeń, bez jego otwierania poprzez otwory wentylacyjne.

Czyszczenie monitora, klawiatury i myszki

Czyszczenie monitora oraz klawiatury i myszki jest mniej skomplikowane, lecz do tego celu również potrzebne są odpowiednie produkty.

By nie uszkodzić monitora podczas czyszczenia, należy w tym celu wykorzystać specjalne ściereczki do monitorów. Wykonane są miękkiego materiału, który nie porysuje powierzchni ekranu. By usunąć kurz i wszelkie zabrudzenia również należy stosować odpowiednie produkty np. płyn do monitorów lub piankę do monitorów marki Cleverton. Monitor z kurzu warto przecierać średnio raz na tydzień lub dwa tygodnie.

Klawiatura i myszka to narzędzia, które brudzą się najszybciej. Gromadzi się na nich zarówno kurz, jak i brud z rąk, a także liczne bakterie oraz wirusy, które przenoszone są na dłoniach. Dlatego też powinny być czyszczone jak najczęściej.

By usunąć z klawiatury kurz oraz wszelkie drobne zanieczyszczenia również można wykorzystać sprzężone powietrze. Do przecierania jej powierzani oraz myszki warto zastosować specjalne ściereczki do plastiku. Zasady te dotyczą zarówno komputerów stacjonarnych, jak i laptopów.

Właściwe czyszczenie i pielęgnacja sprzętu z zastosowanie specjalistycznych produktów marki Cleverton gwarantuje lepsze funkcjonowanie urządzeń oraz dłuższą jego żywotność.

Środki czyszczące

Zobacz wszystkie

Nasz sklep korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.